NASZA LAWINOWA

Mieszkańcy Lawinowej łączmy się


#1 2008-04-05 11:54:30

ro007

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-30
Posty: 28
Punktów :   

Ogrzewanie akumulacyjne dynamiczne czy statyczne ?

Ja zakładam grzejniki akumulacyjne z wyładowaniem dynamicznym -  chyba skorzystam z oferty firmy Inproel (znajduje się w Krakowie ale ma placówkę w W-wie) - mają dosyć zróżnicowany wybór, poza tym , co szczególnie ważne - w ofercie mają grzejniki płaskie i oraz płaskie i długie np. pod te nasze okna, które są przy podłodze. Co mnie martwi to nie samo założenie grzejników ale moc przyłączeniowa na mieszkanie - ok. 10 kw, poza tym rosnące opłaty za prąd to jakiś koszmar, a będą rosły jeszcze. Co o tym myślicie - moze weźmiemy wspólnie coś z jednej firmy (niekoniecznie takiej , o kórej pisałem powyżej) i wtedy moze uzyskamy jakieś dodatkowe rabaty.

Offline

 

#2 2008-04-07 10:32:14

morena

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 12
Punktów :   

Re: Ogrzewanie akumulacyjne dynamiczne czy statyczne ?

Ja mam dwie oferty na piece akumulacyjne . Jedna z firmy Thermoval Polska a druga z firmy Elektra. Jeśli Ty masz też jakąś ofertę , może ktoś ma jeszcze inną to moglibyśmy je porównać. Oczywiście też jestem za tym żeby kupić razem w jednej firmie, bo wówczas napewno dostaniemy większy rabat.

Offline

 

#3 2008-04-24 12:43:53

madziare

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 7
Punktów :   

Re: Ogrzewanie akumulacyjne dynamiczne czy statyczne ?

Powinniśmy wszyscy zrobić wyceny mieszkań w dwóch trzech firmach.

Potem rozmawiać z nimi jaka będzie cena jeśli wszyscy zdecydują się kupić u nich.

Dzięki temu zyskamy przewagi negocjacyjne :-)

Mnie osobiście podoba się firma Thermoval gość bardzo konkretny, pomocny już konsultował mi mieszkanie w ofercie ma sprzęty różnych firm. Ale nie mam porównania cenowego z innymi firmami.

Genarlnie ta sama firma powinna nas wyposażyć w grzejniki oraz termy lub ogrzewacze do wody.

Offline

 

#4 2008-05-06 13:22:40

ro007

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-30
Posty: 28
Punktów :   

Re: Ogrzewanie akumulacyjne dynamiczne czy statyczne ?

Dzwoniłem do Thermovalu - rozmawiałem z panem Kowalczykiem, który już doradzał instalacje na Lawinowej. Wydaje się konkretnym gościem i jak wycena będzie dobrze brzmiala dla ucha cenowo to chyba też zdecyduję się na Termoval. Mam propozycje - jeszcze nie wiem co będzie z administrowaniem budynku - czy nie powinniśmy po załozeniu wspólnoty umówic się z developerem czy też sami od razu wziąść to w ręce ale uważam, że skoro budynek jest nowy to tzw. fundusz remontowy powinnismy płacić na oddzielne konto z przeznaczeniem na zainstalowanie w terminie późniejszym paneli słonecznych (może za kilka lat energia pozyskana ze Słońca będzie mogła stanowić dużą część energii wykorzystywanej w naszym bloczku). co o tym myslicie ?

Offline

 

#5 2008-05-07 11:01:18

syrenka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-19
Posty: 8
Punktów :   

Re: Ogrzewanie akumulacyjne dynamiczne czy statyczne ?

Uważam, że to najlepszy z pomysłów, aby administrowanie budynku najszybciej jak to będzie możliwe wziąść w swoje ręce.

Offline

 

#6 2008-05-13 18:22:49

madziare

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 7
Punktów :   

Re: Ogrzewanie akumulacyjne dynamiczne czy statyczne ?

Jak juz odbierzemy nasze mieszkanka, będzie czas aby to wszystko omówić.

Podoba mi się pomysł z bateriami slanecznymi choc zupełnie się na tym nie znam i nie mam pojęcia o kosztach.

Ale ogólnie staram sie być EKO więc pomysł uwazam za bardzo ciekawy.

Pozdrawiam sąsiadów :-)

Offline

 

#7 2008-05-14 10:37:39

marenao

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-14
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ogrzewanie akumulacyjne dynamiczne czy statyczne ?

Dobry pomysł z tymi bateriami słonecznymi , tyle że kosztuje ok. 200 tyś złotych - dowiadywałam się na ten temat. Ale na 14 rodzin to raptem 14285 zł , więc jak przekonamy się jakie będą koszty naszego ogrzewania to może okazać się że 14 tyś szybko się może zwrócić.
Myślę , że warto będzie o tym porozmawiać.

Również wszystkich pozdrawiam 

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kpoptown.pun.pl www.naszemiejsce.pun.pl www.antalooris.pun.pl www.benign.pun.pl www.narutoplay.pun.pl